Промет нафте и гаса кроз Ормуски мореуз се већ вратио у нормалу након што су Сједињене Америчке Државе и Иран потписали прелиминарни споразум о поновном отварању кључне поморске руте, изјавио је данас амерички министар енергетике Крис Рајт, истичући да очекује да ће цене енергената наставити да падају.
Рајт: Промет кроз Ормуски мореуз нормализован, цене енергената настављају да падају

