Пензионисани норвешки генерал Роберт Муд изразио је мишљење да ће чланство у НАТО учинити државе рањивијим и слабијим, и указао на то да Норвешка већ заостаје за неопходним темпом јачања борбене готовости.
„Звучне политичке празне фразе, као што су: ‘У НАТО-у се држимо заједно’, ‘Можемо да се ослонимо на САД’… ‘Имамо јаку одбрану способну да заштити земљу’. Нећете наћи већу лаж од тога. Војна реалност је да, ако постанемо у потпуности зависни од заједничких операција са НАТО у свему, од решавања криза до одбране сопствене територије, свако од нас постаје слабији, а заједно — рањивији“, написао је Муд у тексту за норвешки часопис “Форсваретс форум”.

