Председник иранског парламента и шеф иранског преговарачког тима Мохамед Багер Калибаф изјавио је данас да се Ормуски мореуз никада неће вратити у стање пре рата и да ће њиме управљати Исламска Република Иран у складу са међународним правом.
“Сви треба да знају да се управљање Ормуским мореузом никада неће вратити на стање пре рата. Наравно, међународни прописи ће се поштовати, али Иран ће управљати Ормуским мореузом. Морамо остати уједињени под вођством ајатолаха Моџтабе Хамнеија и признати да су његова реч и директиве коначне”, рекао је Калибаф у интервјуу за иранске медије.

