Иран и Оман разматрају нове договоре за управљање Ормуским мореузом, саопштило је данас иранско министарство спољних послова поводом званичне посете иранских званичника Оману.
Председник иранског парламента Мохамед Бакер Kалибаф и министар спољних послова Абас Арагчи састали су се у Мускату са оманским министром спољних послова Сајидом Бадром бин Хамадом ел Бусаидијем да разговарају о новим аранжманима за управљање стратешки важним Ормуским мореузом, преноси Пресс ТВ.
Kалибаф, који је у Мускат стигао након преговора у Швајцарској и кратког боравка Техерану, предводи иранску делегацију на заједничким консултацијама са оманским званичницима о управљању мореузом.

