24.06.2026
Belgrade, RS 24 C

Најновије вести

ВИРУС СЕ ШИРИ ЛУКСУЗНИМ БРОДОМ: Више од 100 путника и чланова посаде оболело током крстарења

Више од 100 особа разболело се током крстарења луксузним бродом након избијања норовируса, једног од најзаразнијих стомачних вируса на свету.

Према саопштењу здравствених власти, симптоми су забележени код великог броја путника и чланова посаде, а оболели су пријављивали мучнину, повраћање, дијареју и стомачне проблеме.

Компанија која управља бродом саопштила је да су одмах уведене ванредне мере дезинфекције, изолације оболелих и појачане здравствене контроле како би се спречило даље ширење заразе.

Норовирус се веома лако преноси у затвореним просторима као што су крузери, хотели и болнице, а стручњаци упозоравају да чак и мали контакт са зараженим површинама може довести до инфекције.

Амерички Центар за контролу и превенцију болести прати ситуацију, док се истражује како је дошло до ширења вируса на броду.

Последњих година забележено је више сличних инцидената на крузерима широм света, а здравствени стручњаци упозоравају да су оваква путовања посебно ризична за брзо ширење заразних болести због великог броја људи у ограниченом простору.

Поједини путници на друштвеним мрежама описали су ситуацију као хаотичну, наводећи да су многи данима били затворени у кабинама због симптома и мера карантина.

Претходни чланак

ГОРИВО ПРЕД КОЛАПСОМ: Европским авиокомпанијама прети опасна авио-криза

Sledeći članak

МИГРАНТСКИ ТАЛАС НЕ ПРЕСТАЈЕ: Више од 200.000 људи прешло Ламанш у малим чамцима од 2018. године

Препоручујемо да погледате

“Атлантик” о мировном споразуму са Техераном: Трамп слави док Америка капитулира

“Мора се рећи да је резултат који су постигле Сједињене Државе, вероватно гори него да нису добиле ништа. Иран, иако привремено ослабљен, сада је још утицајнији политички играч – режим у Техерану се супротставио огромном […]

Зеленски: Трамп јавно показује више симпатија према Москви него према Кијеву

„Трампови сигнали понекад су позитивнији према Русији него према Украјини. То је чињеница. Имам осећај да је од почетка рекао да ће остати у средини. То показује да није ни на мојој страни, ни на […]

ИРАНСКА ДЕЛЕГАЦИЈА СТИГЛА У ИСЛАМАБАД НА ПРЕГОВОРЕ СА САД: Високи званичници Ирана допутовали у Пакистан на кључне разговоре са америчком страном уз дубоко неповерење и бројне услове

Иранска делегација, предвођена председником парламента Мохамадом Багером Галибафом, стигла је у Исламабад како би учествовала у разговорима са представницима Сједињених Америчких Држава. (Caliber.az) Делегација броји више од 70 чланова, укључујући главни преговарачки тим, експертске и […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *