Prodaja udela koji ruska kompanija “Gasprom” ima u Naftnoj industriji Srbije bila je tema razgovora Moskve i Beograda, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
„Bilo je kontakata, uključujući i sa srpskim partnerima“, rekao je Peskov odgovarajući na pitanje da li su vođeni razgovori o prodaji udela u kompaniji ili je taj proces zaustavljen.
On je naglasio da je reč o komercijalnim razgovorima, zbog čega njihov sadržaj ne može biti javno objavljen.
Kancelarija za kontrolu stranih sredstava Ministarstva finansija SAD (OFAK) produžila je mađarskom MOL-u licencu za pregovore o kupovini ruskog udela u NIS-u do 1. jula.

