23.06.2026
Belgrade, RS 28 C

Најновије вести

У Анкари ухапшено више од 200 осумњичених екстремиста пред самит НАТО у јулу

Снаге безбедности у Анкари данас су привеле више од 200 људи за које се сумња да су повезани са екстремистичким групама, укључујући Исламску државу, уочи самита НАТО следећег месеца. Очекује се да ће се и амерички председник Доналд Трамп придружити лидерима 32 чланице НАТО у Анкари, на самиту 7. и 8. јула.

Тужиоци су рано јутрос издали налоге за 241 осумњиченог, а њих 209 је потом приведено у полицијским и жандармеријским рацијама широм Анкаре, наводи се у саопштењу канцеларије главног тужиоца.

Акција се наставља до привођења свих осумњичених.

Међу притворенима је било 56 осумњичених екстремиста Исламске државе и 35 чланова Револуционарне народноослободилачке партије/фронта, крајње левичарске групе познате по оружаним нападима и атентатима у Турској.

Турска планира строге мере безбедности за самит, укључујући забрану демонстрација и ограничавање приступа путевима који воде до аеродрома, као и затварање подручја око места одржавања самита и хотела који примају делегације.

Претходни чланак

Председник Павел тражи да Уставни суд реши сукоб надлежности – ко представља Чешку на самитима

Sledeći članak

Рама за Фајненшел тајмс одговара на оптужбе демонстраната: Нисам Кум

Препоручујемо да погледате

МЕРЦ ПРИЗНАО „ОЗБИЉНУ СТРАТЕШКУ ГРЕШКУ“: Немачка остала без довољно енергетских капацитета

Немачки канцелар Фридрих Мерц изјавио је да је одлука о напуштању нуклеарне енергије била „озбиљна стратешка грешка“ која је оставила земљу без довољних производних капацитета електричне енергије. (Anadolu Ajansı) Он је нагласио да Немачка данас […]

Москва о акцијама против руских бродова: ЕУ саучесник, одговор свим неопходним средствима

Руска страна сматра ове праксе земаља ЕУ неприхватљивим, недопустивим и флагрантним кршењем Конвенције УН о праву мора из 1982. године. Користиће сва политичка, правна и друга средства која су јој на располагању како би осигурала […]

Gerasimov

Герасимов: Руска војска за две недеље ослободила 12 насеља

Здружена група Оружаних снага Русије за две недеље је преузела контролу над 12 насељених места, саопштио је начелник Генералштаба руске војске Валериј Герасимов, а пренео је Спутњик. „Наставља се извршење задатака Специјалне војне операције. Офанзива […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *