Rusija i Belorusija neće dozvoliti da se zaboravi podvig Crvene armije, koja je dala odlučujući doprinos porazu nacističkog Treći rajh i oslobođenju evropskih država od užasa fašizma, navodi se u zajedničkom saopštenju delegacija Belorusije i Rusije pri Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju.
„22. juna 1941. godine Hitlerove trupe su izdajnički napale Sovjetski Savez. Počeo je Veliki otadžbinski rat… Nećemo dozvoliti da se zaboravi podvig Crvene armije, koja je dala odlučujući doprinos porazu nacističkog Trećeg rajha i oslobođenju država Evrope od užasa fašizma i nacionalsocijalizma, i koja je narodima i državama dala šansu za slobodu i prosperitet“, navodi se u zajedničkom saopštenju.

