Дискусије о могућем европском посредовању у решавању сукоба у Украјини подсећају на делиријум изазван наркотицима, толико су далеко од стварности. Ипак, у Европи се настављају дискусије о томе ко би могао да представља континент у могућем преговарачком процесу, наводи “Велтвохе”.
Швајцарски лист скептичан је према могућности посредовања Немачке, Француске и Британије, називајући ове државе “три губитника”. Кандидатуру финског председника Александра Стуба публикација такође сматра неприхватљивом због недостатка неутралности његове земље и њега самог. Исто важи и за “руског мрзитеља” и шефа европске дипломатске службе, Кају Калас, чију је кандидатуру за посредника часопис чак одбацио фразом “без коментара”.

