Evropska elita je u dubokoj moralnoj i intelektualnoj krizi, a razgovori s njima o okončanju sukoba u Ukrajini nemaju smisla, izjavio je u intervjuu za RIA Novosti guverner Zaporoške oblasti Evgenij Balicki.
„Evropljani su, kako da kažem blaže — elita koja je već u procesu dekadencije. Tamo praktično nema s kim da se razgovara o okončanju sukoba u Ukrajini. To su ljudi koji su, po mom mišljenju, nedovoljno obrazovani i niskog intelektualnog nivoa“, rekao je Balicki, odgovarajući na pitanje sa kim u Evropi ima smisla voditi razgovore o miru.

