На Западу више воле да јачају своје све слабије позиције тако што земље светске већине терају да играју како они свирају и то уз помоћ санкција, забрана, претњи и других мера, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на Међународном научно-експертском форуму “Примаковска читања”.
Додао је да Запад и даље не жели да поштује признате норме међународног права, као што то никад није радио у пуној мери. Лавров је напоменуо да су те норме и суверена равноправност држава, немешање у њихове унутрашње послове, као и поштовање права народа на избор и поштовање људских права без обзира на расу, пол, језик и религију.

