Европска елита је у дубокој моралној и интелектуалној кризи, а разговори с њима о окончању сукоба у Украјини немају смисла, изјавио је у интервјуу за РИА Новости гувернер Запорошке области Евгениј Балицки.
„Европљани су, како да кажем блаже — елита која је већ у процесу декаденције. Тамо практично нема с ким да се разговара о окончању сукоба у Украјини. То су људи који су, по мом мишљењу, недовољно образовани и ниског интелектуалног нивоа“, рекао је Балицки, одговарајући на питање са ким у Европи има смисла водити разговоре о миру.

