Продаја удела који руска компанија “Гаспром” има у Нафтној индустрији Србије била је тема разговора Москве и Београда, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
„Било је контаката, укључујући и са српским партнерима“, рекао је Песков одговарајући на питање да ли су вођени разговори о продаји удела у компанији или је тај процес заустављен.
Он је нагласио да је реч о комерцијалним разговорима, због чега њихов садржај не може бити јавно објављен.
Канцеларија за контролу страних средстава Министарства финансија САД (ОФАК) продужила је мађарском МОЛ-у лиценцу за преговоре о куповини руског удела у НИС-у до 1. јула.

