Поморски саобраћај кроз Ормуски мореуз обустављен је након саопштења Централног штаба „Хатам eл Анбија“, пренела је иранска агенција Тасним, наводећи да ниједном броду није дозвољен улазак нити излазак из овог стратешког пловног пута.
Како се наводи, Ормуски мореуз ће бити затворен за пловидбу због наводе да су Сједињене Америчке Државе прекршиле одредбе споразума о окончању рата и да је израелска страна наставила са кршењем прекида ватре на југу Либана.
Тасним наводи да према њиховим тврдњама од јуче ниједно пловило није добило дозволу да уђе у мореуз или га напусти, док подаци о поморској навигацији показују да у том периоду није забележен саобраћај кроз ову стратешку поморску руту.

