24.06.2026
Belgrade, RS 24 C

Najnovije vesti

Aragči: Iranci se nikada ne povijaju pod pritiskom, CIA greši

arakci

Ministar spoljnih poslova Irana Abas Aragči izjavio je da se Vašington odlučuje za “nepromišljenu vojnu avanturu” svaki put kada se na stolu nađe diplomatsko rešenje.

“Da li je to gruba taktika pritiska? Ili je rezultat ‘spojlera’ koji je još jednom nasamario predsednika SAD da upadne u još jednu nevolju”, napisao je Aragči u objavi na Iksu.

Prema njegovoj oceni, ishod je isti, bez obzira na uzroke.

“Iranci se nikada ne povijaju pod pritiskom, a diplomatija je uvek žrtva. Takođe, CIA greši. Naši raketni inventar i kapacitet lansirnih sistema nisu na 75 odsto u poređenju sa 28. februarom. Tačna cifra je 120 odsto. Što se tiče spremnosti za odbranu našeg naroda, ona iznosi 1.000 odsto”, zaključio je Aragči, prenosi Tanjug.

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je ranije danas da primirje između SAD i Irana ostaje na snazi nakon što su dve strane razmenile vatru protekle noći u Ormuskom moreuzu.

“Tri američka razarača svetske klase su upravo prošla, veoma uspešno, kroz Ormuski moreuz, pod vatrom. Nije pričinjena nikakva šteta tim razačarima, ali je velika šteta naneta iranskim napadačima. Oni su potpuno uništeni zajedno sa brojnim malim brodovima, koji se koriste kao zamena za njihovu u potpunosti obezglavljenu mornaricu”, napisao je Tramp rano jutros na svojoj mreži Trut soušl.

Kako je naveo, ti iranski brodovi su “otišli na dno mora, brzo i efikasno”.

“Rakete su ispaljene na naše razarače i lako su oborene. Isto tako, došli su dronovi, i spaljeni su dok su još bili u vazduhu.

Pali su tako lepo u okean, kao kad leptir pada u svoj grob”, dodao je Tramp.

Kako je istakao, normalna zemlja bi dozvolila tim razaračima da prođu, ali “Iran nije normalna zemlja”.

Prethodni članak

Telekom Srbija obezbedio finansiranje američke EXIM banke za ubrzanje razvoja 5G mreže

Sledeći članak

U Berlinu zabranjeno slavljenje Dana pobede

Preporučujemo da pogledate

SEPARATISTIČKI POKRETI JAČAJU U SAD I KANADI: Sve više regiona traži odvajanje od federalnih vlasti

U pojedinim delovima Sjedinjenih Država i Kanade ponovo jačaju separatistički pokreti, čiji predstavnici traže odvajanje od federalnih vlasti zbog ekonomskih nejednakosti i osećaja da nemaju dovoljnu političku zastupljenost. (Caliber.az) U Sijetlu organizacija Cascadia Democratic Action […]

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *