Иран је оптужио Сједињене Америчке Државе да су прекршиле примирје тако што је америчка морнарица испалила ракете на два танкера у Ормуском мореузу и напалацивилна подручја Ирана.
САД су циљале нафтни танкер који је путовао из иранских приобланих вода близу обласког града Џаска ка Ормуском мореузу, као и други брод који је улазио у мореуз у близини емиратске луке Фуџејра, рекао је портпарол иранског Централног штаба Хатам Ал Анбије.
Према његовим речима, САД су извеле и ваздушне нападе на цивилна подручја, односно градове Бандар Хамир и Сирик и острва Кешм.

