24.06.2026
Belgrade, RS 21 C

Најновије вести

Иран: Нападима на иранске танкере и луке САД су прекршиле примирје

Иран је оптужио Сједињене Америчке Државе да су прекршиле примирје тако што је америчка морнарица испалила ракете на два танкера у Ормуском мореузу и напалацивилна подручја Ирана.

САД су циљале нафтни танкер који је путовао из иранских приобланих вода близу обласког града Џаска ка Ормуском мореузу, као и други брод који је улазио у мореуз у близини емиратске луке Фуџејра, рекао је портпарол иранског Централног штаба Хатам Ал Анбије.

Према његовим речима, САД су извеле и ваздушне нападе на цивилна подручја, односно градове Бандар Хамир и Сирик и острва Кешм.

Претходни чланак

Трамп: Примирје са Ираном остаје на снази након размене ватре у Ормузу

Sledeći članak

САД данас очекују одговор Ирана на предлог за окончање рата

Препоручујемо да погледате

Генерални директор “Гаспрома”: Тржишту нафте биће потребни месеци за опоравак

Тржиште нафте више неће моћи брзо да се опорави због конфликта на Блиском истоку и за то ће бити потребни најмање месеци, изјавио је директор “Газпром њефта” Александар Ђуков. Према његовим речима, конфликт на Блиском […]

Иранске власти негирале нападе на Оман — упозорили на америчко-израелске операције „под лажном заставом“

Након извештаја о иранским ударима дроновима на луке Дукм и Салала, генералштаб оружаних снага Ирана негирао је било какво учешће у нападима на територију око луке Султаната Оман, преноси иранска државна телевизија Прес ТВ.

Рубио: САД нису циљале Хамнеија и нису настојале да промене власт у Ирану

Војска САД није тежила да елиминише руководство Ирана, укључујући врховног вођу Алија Хамнеија. Циљ није био промена власти у републици, изјавио је амерички државни секретар Марко Рубио у разговору са конгресменом Мајком Тарнером. “Јасно је […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *