Руске снаге преузеле су контролу над насељем Иволжанско у Сумска област, саопштило је Министарство одбране Руске Федерације у дневном извештају о току борбених дејстава.
Руска војска извела је ударе на центар беспилотних система Снага за специјалне операције Украјине, као и на објекте горивно-енергетске и транспортне инфраструктуре, складишта муниције и горива која користе Оружане снаге Украјине.
Министарство наводи да су јединице групе трупа “Север” у протекла 24 часа елиминисале више од 215 украјинских војника, уништиле пет возила, једно артиљеријско оруђе, амерички противваздушни систем BRAWLR и радарску станицу за откривање ваздушних циљева.
Јединице групе “Запад” су нанеле противнику губитке веће од 210 војника, уз уништење два оклопна возила, 15 пикап возила и једног артиљеријског система.
А група “Југ” неутралисала је 205 војника, два оклопна возила “козак”, 18 возила, пет артиљеријских оруђа и станицу за радио-електронску борбу.
Највеће војника, према наводима руског Министарства одбране, елиминисале су јединице на сектору групе “Исток” – до 465 војника, док је група “Центар” пријавила више од 310 неутралисаних припадника украјинских снага.
На правцу деловања групе “Дњепар” уништен је један лансер америчког ракетног система ХИМАРС, шест возила и три станице за радио-електронску борбу.
Руско Министарство одбране саопштило је и да су системи противваздушне одбране оборили 14 вођених авио-бомби и 584 беспилотне летелице.

