Портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова поставила је питање чему служе амбасадори земаља Европске уније у Москви ако Брисел жели да успостави нови дипломатски канал за контакте са Русијом.
“А зашто онда држе своје амбасадоре у Москви? Или је ово наговештај повратка голубова писмоноша?”, написала је Захарова на Телеграму.
Она је тако реаговала на изјаву председника Европског савета Антонија Коште, који је поручио да Европска унија жели да успостави дипломатски канал комуникације са Русијом ради размене ставова.

