Председник Србије Александар Вучић позвао је данас амерички Федерални истражни биро (ФБИ) и све европске безбедносне службе да дођу и испитају да ли је било употребе звучног топа 15. марта прошле године на студентском протесту у Београду и поново рекао да су те тврдње обична лаж.
“Шеф (руске службе) ФСБ је већ ставио свој потпис да тога није било. Ви нам реците од озбиљних служби кога да позовемо – нема проблема. Ко год да дође, рећи ће вам да га није било. И не можете да измислите да је то било коришћено када није”, рекао је Вучић новинарима након скупа у Сава центру.
Вучић је поновио да није било употребе звучног топа у Београду и рекао да и његови политички противници то одлично знају.
“То што причају о томе да ће да нас хапсе због тога, само значи да немају план и идеју. Једва чекам да идем у затвор због тога јер то је најобичнија лаж и сви људи из безбедносног сектора знају да се то није десило”, рекао је он.

