24.06.2026
Belgrade, RS 20 C

Најновије вести

Иран запленио нафтни танкер „Океан Кои“ у Оманском заливу

Иран је запленио нафтни танкер „Оцеан Кои“ у Оманском заливу услед наводног покушаја пловила да поремети извоз иранске нафте, објавили су данас ирански државни медији, позивајући се на саопштење војске.

Како се наводи, танкер под заставом Барбадоса превозио је иранску нафту и покушао је да нанесе штету и поремети извоз нафте искоришћавајући регионалне услове, преносе медији.

Нафтни танкер, који је под санкцијама САД од фебруара, спроведен је до јужне обале Ирана и предат је правосудним властима.

Заплена се догодила након што су се америчке и иранске снаге сукобиле у Ормуском мореузу.

Претходни чланак

Аракчи: САД се одлучују за војну авантуру сваки пут када се на столу нађе решење

Sledeći članak

Бејрут инсистира на прекиду ватре и почетку преговора, неопходна хитна помоћ

Препоручујемо да погледате

Хегсет: Иран је “молио” за овај прекид ватре

Амерички министар одбране Пит Хегсет изјавио је да је Иран “молио за овај прекид ватре” и тврди да је америчка операција “десетковала” иранску војску. Хегсет је на конференцији за медије рекао да је ракетни програм […]

ДИРЕКТОР ФБИ КРИТИКУЈЕ ЛОКАЛНЕ ВЛАСТИ: Истрага о нестанку Ненси Гатри и даље без осумњиченог

Четири месеца након нестанка Ненси Гатри, мајке америчке телевизијске водитељке Саване Гатри, истрага и даље није довела до осумњиченог. Директор ФБИ Кеш Пател изјавио је да је федерална агенција од првог дана понудила помоћ у […]

Нема европске армије без Америке: Порука врха НАТО-а из Рима

Уместо формирања европске армије, неопходно је тражити нове начине војне сарадње између Европе и Сједињених Америчких Држава, рекао је у интервјуу за Коријере дела Сера председник Војног комитета НАТО-а, адмирал Ђузепе Каво Драгоне, преноси Спутњик. […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *