24.06.2026
Belgrade, RS 23 C

Најновије вести

Израелско гранатирање на југу Либана, пријављене цивилне и медицинске жртве

Liban

Израелска артиљерија тренутно гранатира јужне делове Либана, укључујући предграђа Ел Мансурија и Бјут ел Сајаде, као и подручја ка обали, саопштила је либанска Национална новинска агенција (ННА).

Према наводима локалних медија, напади долазе са положаја јужно од града Тир док су израелске снаге, уз подршку војних возила и хеликоптера, у зору покушале напредовање ка Бјут ел Сајади, уз интензивну артиљеријску ватру и операције претраге у том подручју, пренела је Ал Џазира.

Током претходне ноћи, како наводи ННА, израелски упозоравајући удар био је усмерен на медицинске тимове Либанског Црвеног крста и либанске војске док су се кретали ка општини Зибкин.

Тимови су, према истим наводима, покушавали да евакуишу рањене и извуку тела након ранијег напада, али су се повукли услед ватре.

Додатно је наведено да су израелске снаге извеле и велику детонацију у граду Ел Кјам.

Либанска цивилна одбрана је саопштила да је један њен члан погинуо у израелском ваздушном нападу на путу Кфарчуба на југу земље, док се ситуација на терену и даље оцењује као изузетно напета.

Претходни чланак

Рубио се састаје са Мелони, настоји да ублажи тензије око иранског рата

Sledeći članak

АСЕАН тражи заједнички одговор на последице кризе на Блиском истоку

Препоручујемо да погледате

МОСКВА: „НЕЋЕМО УЧЕСТВОВАТИ“ – Русија одбила разговоре Украјине и САД

Русија неће учествовати у предстојећим преговорима између Украјине и Сједињених Америчких Држава, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков. „Не, Русија неће учествовати у овим контактима. Ово ће бити билатерални дијалог између Украјинаца и Американаца“, поручио […]

Мисија Артемис II са посадом успешно се одвојила од орбите Земље и упутила ка Месецу

Астронаути мисије Артемис II америчке свемирске агенције НАСА активирали су ноћас моторе и одвојили се од Земљине орбите ка Месецу у наредној фази лета. То одвајање уследило је 25 сати после полетања из Флориде и […]

Мерц признао да нема смисла расправљати се са Трампом

Канцелар Немачке Фридрих Мерц признао је да нема смисла расправљати се са председником САД Доналдом Трампом. “Нема смисла улазити у расправе у таквом окружењу. Ако погледате оне који су то радили, нису имали среће“, рекао […]

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *